VLS5045EX-470M
Home > All Products > Inductors, Coils, Chokes > Fixed Inductors
VLS5045EX-470M
VLS5045EX-470M
Part Number
VLS5045EX-470M
Description
FIXED IND 47UH 1A 390 MOHM SMD
Data sheet
VLS5045EX-470M.pdf
Delivery Services
VLS5045EX-470M
Comments
    VLS5045EX-470M Specifications
    Material - Core Ferrite
    Inductance 47µH
    Tolerance ±20%
    Current Rating 1A
    Current - Saturation 1.3A
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 390 mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Frequency - Test 100kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)