F0805B0R50FSTR
Home > All Products > Circuit Protection > Fuses
F0805B0R50FSTR
F0805B0R50FSTR
Part Number
F0805B0R50FSTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
FUSE BOARD MNT 500MA 63VDC 0805
Data sheet
F0805B0R50FSTR.pdf
Category
Fuses
Delivery Services
F0805B0R50FSTR
Comments
    F0805B0R50FSTR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Color-
    Fuse Type-
    Part StatusActive
    Melting I²t-
    Mounting TypeSurface Mount
    Response Time-
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Approval Agency-
    Size / Dimension0.083" L x 0.050" W x 0.035" H (2.10mm x 1.27mm x 0.90mm)