CMA1516-0000-000N0H0A35H
Home > All Products > Optoelectronics > LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CMA1516-0000-000N0H0A35H
CMA1516-0000-000N0H0A35H
Part Number
CMA1516-0000-000N0H0A35H
Manufacturer
CreeLED, Inc.
Description
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
Data sheet
CMA1516-0000-000N0H0A35H.pdf
Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Delivery Services
CMA1516-0000-000N0H0A35H
Comments
    CMA1516-0000-000N0H0A35H Specifications
    SeriesXLamp® CMA1516
    RoHSRoHS
    TypeChip On Board (COB)
    ColorWhite, Warm
    Height1.70mm
    CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
    Features-
    Lens TypeFlat
    Wavelength-
    Part StatusActive
    ConfigurationSquare
    Current - Max1.05A
    Viewing Angle115°
    Current - Test450mA
    Size / Dimension15.85mm L x 15.85mm W
    Temperature - Test85°C
    CRI (Color Rendering Index)80
    Light Emitting Surface (LES)9.00mm Dia
    Lumens/Watt @ Current - Test141 lm/W
    Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V