LUWCR7P-LRLT-JPJR-1-350-R18.pdf
| Series | OSLON® SSL 80 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | White, Cool |
| CCT (K) | 5500K |
| Part Status | Obsolete |
| Current - Max | 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 80° |
| Current - Test | 350mA |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.093" (2.35mm) |
| Supplier Device Package | SMD |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 (Typ) |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 147lm (130lm ~ 164lm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 142 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.95V |