MHBAWT-0000-000F0UB240E.pdf
| Series | Xlamp® MHB-A |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | White, Neutral |
| CCT (K) | 4000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Part Status | Active |
| Current - Max | 350mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 115° |
| Current - Test | 240mA |
| Package / Case | 2020 (5050 Metric) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.063" (1.61mm) |
| Supplier Device Package | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | 395lm (380lm ~ 410lm) |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 91 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 18V |