MLEAWT-A1-0000-000350
Home > All Products > Optoelectronics > LED Lighting - White
MLEAWT-A1-0000-000350
MLEAWT-A1-0000-000350
Part Number
MLEAWT-A1-0000-000350
Manufacturer
CreeLED, Inc.
Description
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD
Data sheet
MLEAWT-A1-0000-000350.pdf
Category
LED Lighting - White
Delivery Services
MLEAWT-A1-0000-000350
Comments
    MLEAWT-A1-0000-000350 Specifications
    SeriesXLamp® ML-E
    RoHSRoHS
    ColorWhite, Cool
    CCT (K)6200K (5350K ~ 7250K)
    Part StatusActive
    Current - Max175mA
    Mounting TypeSurface Mount
    Viewing Angle120°
    Current - Test150mA
    Package / Case4-SMD, J-Lead Exposed Pad
    Size / Dimension0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.052" (1.33mm)
    Supplier Device PackageSMD
    CRI (Color Rendering Index)80
    Flux @ 25°C, Current - Test49lm (46lm ~ 52lm)
    Flux @ 85°C, Current - Test44lm
    Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
    Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V