NC7SZ125P5-ON
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
NC7SZ125P5-ON
NC7SZ125P5-ON
Part Number
NC7SZ125P5-ON
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
Description
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC70-5
Data sheet
NC7SZ125P5-ON.pdf
Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Delivery Services
NC7SZ125P5-ON
Comments
    NC7SZ125P5-ON Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    Input Type-
    Logic TypeBuffer, Non-Inverting
    Output Type3-State
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Voltage - Supply1.65V ~ 5.5V
    Number of Elements1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device PackageSC-70-5
    Current - Output High, Low32mA, 32mA