BR24G16NUX-3ATTR.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | EEPROM |
| Access Time | - |
| Memory Size | 16Kb (2K x 8) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Part Status | Active |
| Memory Format | EEPROM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Clock Frequency | 1 MHz |
| Memory Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |