CY14E256L-SZ45XCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 256Kb (32K x 8) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Clock Frequency | - |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |