CY62138FLL-45ZSXIT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Bulk |
|---|---|
| Series | MoBL® |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 2Mb (256K x 8) |
| Memory Type | Volatile |
| Part Status | Obsolete |
| Memory Format | SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-SOIC (0.400", 10.16mm Width) |
| Clock Frequency | - |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |