CY62148ESL-55ZAXAT
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY62148ESL-55ZAXAT
CY62148ESL-55ZAXAT
Part Number
CY62148ESL-55ZAXAT
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32STSOP
Data sheet
CY62148ESL-55ZAXAT.pdf
Delivery Services
CY62148ESL-55ZAXAT
Comments
    CY62148ESL-55ZAXAT Specifications
    Access Time55 ns
    Memory Size4Mb (512K x 8)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)
    Clock Frequency-
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)