CY62256NLL-55ZXAT
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY62256NLL-55ZXAT
CY62256NLL-55ZXAT
Part Number
CY62256NLL-55ZXAT
Description
IC SRAM 256KBIT PAR 28TSOP I
Data sheet
CY62256NLL-55ZXAT.pdf
Delivery Services
CY62256NLL-55ZXAT
Comments
    CY62256NLL-55ZXAT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
    Clock Frequency-
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply4.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)