CY7C025-55AXC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C025-55AXC
CY7C025-55AXC
Part Number
CY7C025-55AXC
Data sheet
CY7C025-55AXC.pdf
Delivery Services
CY7C025-55AXC
Comments
    CY7C025-55AXC Specifications
    PackageTray
    Access Time55 ns
    Memory Size128Kb (8K x 16)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case100-LQFP
    Clock Frequency-
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply4.5V ~ 5.5V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)