CY7C0430BV-100BGC.pdf
| Package | Tray |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Quad Port, Synchronous |
| Access Time | - |
| Memory Size | 1.152Mb (64K x 18) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 272-BGA |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |