CY7C1308SV25C-167BZCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, DDR |
| Access Time | - |
| Memory Size | 9Mb (256K x 36) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 165-LBGA |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 2.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |