CY7C1319SV18-250BZC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1319SV18-250BZC
CY7C1319SV18-250BZC
Part Number
CY7C1319SV18-250BZC
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1319SV18-250BZC.pdf
Delivery Services
CY7C1319SV18-250BZC
Comments
    CY7C1319SV18-250BZC Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, DDR II
    Access Time-
    Memory Size18Mb (1M x 18)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency250 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)