CY7C1328G-133AXIT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 4 ns |
| Memory Size | 4.5Mb (256K x 18) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |