CY7C1338S-100AXCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 8 ns |
| Memory Size | 4Mb (128K x 32) |
| Memory Type | Volatile |
| Part Status | Obsolete |
| Memory Format | SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |