CY7C1347S-166AXCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 3.5 ns |
| Memory Size | 4.5Mb (128K x 36) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |