CY7C1353F-100AC.pdf
| Package | Tray,Bag |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 8 ns |
| Memory Size | 4.5Mb (256K x 18) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |