CY7C1354CV25-200AXCT
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1354CV25-200AXCT
CY7C1354CV25-200AXCT
Part Number
CY7C1354CV25-200AXCT
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Data sheet
CY7C1354CV25-200AXCT.pdf
Delivery Services
CY7C1354CV25-200AXCT
Comments
    CY7C1354CV25-200AXCT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesNoBL™
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, SDR
    Access Time3.2 ns
    Memory Size9Mb (256K x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case100-LQFP
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)