CY7C1356CV25-166AXCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | NoBL™ |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 3.5 ns |
| Memory Size | 9Mb (512K x 18) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |