CY7C1361S-133AXI
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1361S-133AXI
CY7C1361S-133AXI
Part Number
CY7C1361S-133AXI
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Data sheet
CY7C1361S-133AXI.pdf
Delivery Services
CY7C1361S-133AXI
Comments
    CY7C1361S-133AXI Specifications
    PackageTray,Bag
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, SDR
    Access Time6.5 ns
    Memory Size9Mb (256K x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case100-LQFP
    Clock Frequency133 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply3.135V ~ 3.6V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)