CY7C1370D-250AXCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | NoBL™ |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 2.6 ns |
| Memory Size | 18Mb (512K x 36) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 250 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |