CY7C1370S-200BZI
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1370S-200BZI
CY7C1370S-200BZI
Part Number
CY7C1370S-200BZI
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1370S-200BZI.pdf
Delivery Services
CY7C1370S-200BZI
Comments
    CY7C1370S-200BZI Specifications
    PackageTray,Bag
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, SDR
    Access Time3 ns
    Memory Size18Mb (512K x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply3.135V ~ 3.6V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)