CY7C1372D-200AXC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1372D-200AXC
CY7C1372D-200AXC
Part Number
CY7C1372D-200AXC
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Data sheet
CY7C1372D-200AXC.pdf
Delivery Services
CY7C1372D-200AXC
Comments
    CY7C1372D-200AXC Specifications
    PackageTray
    SeriesNoBL™
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, SDR
    Access Time3 ns
    Memory Size18Mb (1M x 18)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case100-LQFP
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply3.135V ~ 3.6V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)