CY7C1372S-167AXI.pdf
| Package | Tray |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 3.4 ns |
| Memory Size | 18Mb (1M x 18) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |