CY7C1414AV18-167BZCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, QDR II |
| Access Time | - |
| Memory Size | 36Mb (1M x 36) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 165-LBGA |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |