CY7C1426AV18-250BZC.pdf
| Package | Tray |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, QDR II |
| Access Time | - |
| Memory Size | 36Mb (4M x 9) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 165-LBGA |
| Clock Frequency | 250 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |