CY7C1470BV25-200BZIT
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1470BV25-200BZIT
CY7C1470BV25-200BZIT
Part Number
CY7C1470BV25-200BZIT
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1470BV25-200BZIT.pdf
Delivery Services
CY7C1470BV25-200BZIT
Comments
    CY7C1470BV25-200BZIT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesNoBL™
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, SDR
    Access Time3 ns
    Memory Size72Mb (2M x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)