CY7C1474BV25-167BGCT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | NoBL™ |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR |
| Access Time | 3.4 ns |
| Memory Size | 72Mb (1M x 72) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 209-BGA |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |