CY7C1480V25-200BZC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1480V25-200BZC
CY7C1480V25-200BZC
Part Number
CY7C1480V25-200BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1480V25-200BZC.pdf
Delivery Services
CY7C1480V25-200BZC
Comments
    CY7C1480V25-200BZC Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, SDR
    Access Time3 ns
    Memory Size72Mb (2M x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)