CY7C1512SV18-200BZI
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1512SV18-200BZI
CY7C1512SV18-200BZI
Part Number
CY7C1512SV18-200BZI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1512SV18-200BZI.pdf
Delivery Services
CY7C1512SV18-200BZI
Comments
    CY7C1512SV18-200BZI Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, QDR II
    Access Time-
    Memory Size72Mb (4M x 18)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)