CY7C1512TV18-250BZI.pdf
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, QDR II |
| Access Time | - |
| Memory Size | 72Mb (4M x 18) |
| Package / Case | 165-LBGA |
| Clock Frequency | 250 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |