CY7C1515TV18-200BZC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1515TV18-200BZC
CY7C1515TV18-200BZC
Part Number
CY7C1515TV18-200BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1515TV18-200BZC.pdf
Delivery Services
CY7C1515TV18-200BZC
Comments
    CY7C1515TV18-200BZC Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, QDR II
    Access Time-
    Memory Size72Mb (2M x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)