CY7C1520AV18-200BZXI
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1520AV18-200BZXI
CY7C1520AV18-200BZXI
Part Number
CY7C1520AV18-200BZXI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Data sheet
CY7C1520AV18-200BZXI.pdf
Delivery Services
CY7C1520AV18-200BZXI
Comments
    CY7C1520AV18-200BZXI Specifications
    PackageTray
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, DDR II
    Access Time-
    Memory Size72Mb (2M x 36)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)