CY7C1520KV18-250BZIT
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1520KV18-250BZIT
CY7C1520KV18-250BZIT
Part Number
CY7C1520KV18-250BZIT
Data sheet
CY7C1520KV18-250BZIT.pdf
Delivery Services
CY7C1520KV18-250BZIT
Comments
    CY7C1520KV18-250BZIT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, DDR II
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency250 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)