CY7C1568V18-400BZXCT
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CY7C1568V18-400BZXCT
CY7C1568V18-400BZXCT
Part Number
CY7C1568V18-400BZXCT
Data sheet
CY7C1568V18-400BZXCT.pdf
Delivery Services
CY7C1568V18-400BZXCT
Comments
    CY7C1568V18-400BZXCT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    TechnologySRAM - Synchronous, DDR II
    Package / Case165-LBGA
    Clock Frequency400 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)