CY7C1570V18-375BZXC.pdf
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Synchronous, DDR II |
| Access Time | - |
| Memory Size | 72Mb (2M x 36) |
| Package / Case | 165-LBGA |
| Clock Frequency | 375 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |