CYD18S72V18-167BBXC.pdf
| Package | Tray |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | SRAM - Dual Port, Synchronous |
| Access Time | 4 ns |
| Memory Size | 18Mb (256K x 72) |
| Memory Type | Volatile |
| Part Status | Obsolete |
| Memory Format | SRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |