CYD18S72V18-200BBXI
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CYD18S72V18-200BBXI
CYD18S72V18-200BBXI
Part Number
CYD18S72V18-200BBXI
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 256FBGA
Data sheet
CYD18S72V18-200BBXI.pdf
Delivery Services
CYD18S72V18-200BBXI
Comments
    CYD18S72V18-200BBXI Specifications
    Access Time3.3 ns
    Memory Size18Mb (256K x 72)
    Package / Case256-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)