CYD18S72V18-250BBXC.pdf
| Access Time | 2.64 ns |
| Memory Size | 18Mb (256K x 72) |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Clock Frequency | 250 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |