CYD36S18V18-200BGXC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CYD36S18V18-200BGXC
CYD36S18V18-200BGXC
Part Number
CYD36S18V18-200BGXC
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 484FBGA
Data sheet
CYD36S18V18-200BGXC.pdf
Delivery Services
CYD36S18V18-200BGXC
Comments
    CYD36S18V18-200BGXC Specifications
    Access Time3.3 ns
    Memory Size36Mb (2M x 18)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case484-FBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)