CYD36S36V18-133BBXI.pdf
| Access Time | - |
| Memory Size | 36Mb (1M x 36) |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Clock Frequency | 133 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |