CYD36S36V18-200BBXC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CYD36S36V18-200BBXC
CYD36S36V18-200BBXC
Part Number
CYD36S36V18-200BBXC
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 256FBGA
Data sheet
CYD36S36V18-200BBXC.pdf
Delivery Services
CYD36S36V18-200BBXC
Comments
    CYD36S36V18-200BBXC Specifications
    Access Time3.3 ns
    Memory Size36Mb (1M x 36)
    Package / Case256-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)