CYDD09S36V18-167BBXC.pdf
| Access Time | 600 ps |
| Memory Size | 9Mb (128K x 36 x 2) |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |