CYDD18S72V18-200BBXC
Home > All Products > Integrated Circuits (ICs) > Memory
CYDD18S72V18-200BBXC
CYDD18S72V18-200BBXC
Part Number
CYDD18S72V18-200BBXC
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 256FBGA
Data sheet
CYDD18S72V18-200BBXC.pdf
Delivery Services
CYDD18S72V18-200BBXC
Comments
    CYDD18S72V18-200BBXC Specifications
    Access Time500 ps
    Memory Size18Mb (256K x 36 x 2, 256K x 72)
    Package / Case256-LBGA
    Clock Frequency200 MHz
    Memory InterfaceParallel
    Voltage - Supply1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
    Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)