STK12C68-SF45I.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Technology | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 64Kb (8K x 8) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Part Status | Obsolete |
| Memory Format | NVSRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width) |
| Clock Frequency | - |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |