STK16C88-WF45.pdf
| Package | Tube |
| Access Time | 45 ns |
| Memory Size | 256Kb (32K x 8) |
| Memory Format | NVSRAM |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Clock Frequency | - |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |