VFD25AMS43ANSHA
Home > All Products > Motors, Solenoids, Driver Boards/Modules > Motor Driver Boards, Modules
VFD25AMS43ANSHA
VFD25AMS43ANSHA
Part Number
VFD25AMS43ANSHA
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Description
VFD-MS300, 15HP 11KW 480V 25A HD
Data sheet
VFD25AMS43ANSHA.pdf
Category
Motor Driver Boards, Modules
Delivery Services
VFD25AMS43ANSHA
Comments
    VFD25AMS43ANSHA Specifications
    SeriesMS300
    RoHSRoHS
    TypeModule
    Features-
    InterfaceUSB, RS-485
    Motor TypeAC Motor
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Voltage - Load-
    Wattage - Load11000 W
    Current - Output25A
    Number of Motors4
    Voltage - Supply460VAC
    Control / Drive TypeVariable Frequency Drive (VFD)
    Operating Temperature-20°C ~ 60°C